İlk kez bu kadar yakından görüntülendi! En zehirli yılan türü: Tüylü ve kanatlı

Türkiye’de Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan ve ‘Kafkas engereği’ diye de bilinen Hopa engereği, Artvin’in Borçka ilçesinde Güreş köyünde çaylık alanda ölmüş halde vatandaşlar tarafından bulundu. Nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan, yılan vatandaş tarafından büyük ilgi gördü. Vatandaşlar ölmüş olarak buldukları yılanı uzun süre inceledi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12. Bölge Müdürlüğü tarafından başlattığı çalışmayla koruma altına alınan Hopa Engereğinin tüylü, kanatlı ve keskin renk hatları olması dikkat çekti. 

İLK KEZ BU KADAR YAKINDAN GÖRÜNTÜLENDİ

Müdürlük, Hopa engereği için korunaklı yeni habitatlar oluşturulması, tarımsal ilaç ve gübre kullanımının kontrol edilmesi, insanlarla teması olan bölgelerde öldürülmesinin önlenmesine yönelik raporlar hazırladı.

Baharın gelmesiyle çaylık bir alanda görüntülenen Hopa engereği, uzun zaman sonra ilk kez bu kadar yakından görüntülendi.

 

ELAZIĞ’DA DEV YILAN KORKUTTU

Öte yandan Elazığ’ın Ağın ilçesinde bir ağacın üzerindeki yaklaşık 3 metrelik yılan görenleri korkuttu. Ağın ilçesi Beyelması köyünde koyunlarını otlatan Gökhan Elitaş, ağacın üstünde dev bir yılan gördü.

Bunun üzerine Elitaş, yaklaşık 3 metre uzunluğundaki yılanı cep telefonu ile görüntüledi. Ağacın üzerindeki dev yılan, görenleri hayretler içerisinde bıraktı.
(EB-YRT-CC-Y)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir